1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER
 • آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 21 جون 2017. برابر با چهارشنبه, 31 خرداد 1396

گزارش کنفرانس «چشم‌انداز ایران...فرصت‌ها و چالش‌ها!»

.حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) -شاخه لندن در روز جمعه شانزدهم دسامبر در سالن کتابخانه کنزینگتون لندن، کنفرانسی تحت عنوان «چشم‌انداز ایران...فرصت‌ها و چالش‌ها!» با حضور آقايان پرفسور شاهین فاطمی، پرفسور حسن منصور و دکتر رضا تقی زاده برگزار کرد.

جلسه با سرود ملی ایران آغاز و پس‌ازآن مسئول شاخه لندن اين حزب، خانم مهزاد کاظم‌زاده ضمن خوش‌آمد گویی و شادباش سال نو میلادی به تشریح شرایط موجود خاورمیانه با توجه به سیاست‌های نابجا و نابخردانه رژیم حاكم بر ايران پرداختند و پس‌ازآن با ضرورت همكارى هر چه بیشتر بین نیروهای اپوزیسیون و ایجاد یک همکاری منظم برای گذار از جمهوری اسلامی اشاره کردند و سپس با پخش بیانیه تصویری حزب مشروطه ایران (لیبرال دمكرات) در مورد هفتم آبان، سالروز بزرگداشت کورش بزرگ جلسه را به سرکار خانم نازنین انصاری، چهره سرشناس رسانه‌ای كه اداره اين ميزگرد را پذيرفته بودند، محول كردند.

نخستين سخنران آقای دکتر رضا تقی زاده سخنرانی خود را با موضوع انتخابات رئیس‌جمهور جدید آمریکا و تأثير آن بر ایران و خاورمیانه آغاز کردند. ایشان با انتقاد از سیاست‌های دولت آمریکا در هشت سال گذشته که همواره صدای مخالفان جمهوری اسلامی را مورد سانسور قرار داده و با یکدست کردن و از صافی عبور دادن کارکنان شبکه‌های خبری خود فقط صدای طیفی خاص را موردتوجه قرار داده‌اند اشاره کردند و تأکید داشتند که صدای مخالفان جمهوری اسلامی می‌بایست در رسانه‌هایی که بااعتبار و هزینه آمریکا تامین می‌شوند شنیده شود و همان اندازه که به اصلاح‌طلبان مجال اظهار عقیده داده می‌شود به دگر اندیشان هم فرصت داده شود. پس از سخنرانى ايشان دقايقى به پرسش و پاسخ پرداخته شد.

سخنران دوم دکتر حسن منصور درباره اقتصاد ایران و عملکرد برجام سخن گفتند. ایشان با اشاره به قیمت دلار و میزان حقوق دریافتی کارمندان و کارگران در زمان پیش و پس از انقلاب و مقایسه آن‌ها با یكديگر، عنوان کردند که دلار افزایش شش هزار برابری داشته درحالی‌که حقوق دریافتی مردم تقریباً ١٤٠٠برابر شده كه این نشان‌دهنده ان است که سطح قدرت خريد مردم به رقمی کمتر از نيمى از زمان پیش از انقلاب رسیده. این در حالی است که بسیاری از ارگان‌های وابسته به سپاه و دولت معاف از مالیات شده‌اند.

آخرين سخنران برنامه جناب آقای دکتر شاهین فاطمی به موضوع ملی‌گرایی پرداخته و با اشاره به شرکت چند صدهزارنفری مردم در پاسارگاد و شعارهای ملی‌گرایانه عنوان کردند که جمهوری اسلامی بیش از همیشه از مردم هراس دارد و مثل‌اینکه بر روی باروت و مهمات خوابیده باشد.

دکتر فاطمی قسمتی از زمان را به جمع‌بندی و نتیجه‌گیری اختصاص دادند.

در قسمت بعد، جلسه پرسش و پاسخی برگزار شد که تعداد زیادی از حاضرین در جلسه سؤالات خود را با سخنرانان برنامه مطرح کردند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

در خاتمه بانو هایده توکلی به نمايندگى از حزب مشروطه ايران (ليبرال دمكرات) و پس از قدردانى از سخنرانان و شرکت‌کنندگان در كنفرانس، با اشاره به خواسته‌های ملی‌گرایانه ايرانيان درون مرز به تشریح مواضع حزب و نيز ضرورت ایجاد زمینه‌های مناسب برای همکاری بین همه‌ی نیروها و دگر اندیشان بر اساس اهداف مشترك پرداختند.

همچنين در آخرين بخش جلسه، از چند تن از هموندان جوان شاخه لندن که درزمینهٔ تبلیغات حزبى در طى دو سال گذشته فعالیت‌های قابل‌توجهی داشته‌اند، قدردانى شده و به‌پاس خدماتشان تقدیرنامه‌هایی به‌توسط خانم توكلى و بانو کاظم‌زاده به آنان اهدا گرديده شد.

اين برنامه سه ساعت و به‌صورت فشرده و پر محتوا به طول انجاميد و با اعلام ختم رسمى جلسه، حضار به سالن پذيرايى براى ديدار و گفتگو دعوت شدند.


پاينده ایران و ایرانی

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمكرات) شاخه لندن

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

با ما همراه باشید

آخرین مقالات درج شده جدید

رضاشاه، بزرگ‌ترين ايرانی سده بيستم…

پيامی به کنگره سازمان فدایيان ايران (اکثريت)…

نامه ۵ سازمان سیاسی و فرهنگی به وزیر خارجه آمریکا در مورد نام تاریخی خلیج‌فارس…

اگر فورد شکست نخورده بود…

حملات تروريستى داعش در تهران…

مقالات دگراندیشان جدید

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

چند نکته درباره تظاهرات پاسارگاد (اعتراض به حاکمان اسلامی یا «نژادپرستی»؟)…

کوروش بزرگ دیگر فقط در پاسارگاد نیست…

مقالات هم‌اندیشان جدید

در انتخابات بریتانیا همه احزاب بازنده شدند…

ترجمه مصاحبه شاهزاده رضا پهلوی با i24News…

بهبود مناسبات ایران با قطر به‌جای ادامه درگیری در یمن…

کشورهای جهان سوم و دست‌یابی به دموکراسی…

لیبرال دموکراسی یگانه راه جهان سوم…

نظرگاه‌های کاربران جدید

 • امید
  تظاهرات همگانی را هرگز نمیتوان سرکوب کرد، اگه همه مردم بریزن تو خیابونا، جمهوری اسلامی نمیتونه سرکوب ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کهنه رفیق
  تازمانیکه به فرداامیدواری اقتدارازان توست .ناپلئون-تازمان یکه به فرداامیدواری بدان درمسیرزندگی اشتباه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • علی
  با این وضعیت اعدام ها و بیکاری و نبود آزادی نباید بیکار نشست و باید با تک تیرانداز این موجودات آخوندک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  زبان آخوند را باید شناخت؛ زیرا گفته‌های هر آخوندی مفهوم زیرکانه‌ای دارد که گه گاهی هشداریست به همدیگر.

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  با این روش ها ولیعهد در خاک امریکا در سن 85 سالکی دار فانی را وداع خواهد کرد برای ازادی ایران باید ...

  ادامه مطلب ..و