1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER
 • آخرین بروزرسانی: شنبه 27 می 2017. برابر با شنبه, 06 خرداد 1396

گزارش

ملاقات رایزن حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) و تنی چند از مسئولین حزبی با آقای سام گرندورگ سر کنسول اسرائیل در لوس آنجلس

گفتگو پیرامون موضوع دوستی دو ملت و نقش تروریستی جمهوری اسلامی در منطقهٔ صورت پذیرفت؛ همچنین پاسخ منتشرشده‌ی دبیر کل محترم حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) جناب آقای خسرو بیت الهی به پیام آقای نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل به ایشان تقدیم شد.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

گزارش کنفرانس «چشم‌انداز ایران...فرصت‌ها و چالش‌ها!»

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) -شاخه لندن در روز جمعه شانزدهم دسامبر در سالن کتابخانه کنزینگتون لندن، کنفرانسی تحت عنوان «چشم‌انداز ایران...فرصت‌ها و چالش‌ها!» با حضور آقايان پرفسور شاهین فاطمی، پرفسور حسن منصور و دکتر رضا تقی زاده برگزار کرد.

نخستين سخنران آقای دکتر رضا تقی زاده سخنرانی خود را با موضوعانتخابات رئیس‌جمهور جدید آمریکا و تأثير آن بر ایران و خاورمیانه آغاز کردند. ایشان با انتقاد از سیاست‌های دولت آمریکا در هشت سال گذشته که همواره صدای مخالفان جمهوری اسلامی را مورد سانسور قرار داده و با یکدست کردن و از صافی عبور دادن کارکنان شبکه‌های خبری خود فقط صدای طیفی خاص را موردتوجه قرار داده‌اند اشاره کردند و تأکید داشتند که صدای مخالفان جمهوری اسلامی می‌بایست در رسانه‌هایی که بااعتبار و هزینه آمریکا تامین می‌شوند شنیده شود و همان اندازه که به اصلاح‌طلبان مجال اظهار عقیده داده می‌شود به دگر اندیشان هم فرصت داده شود. پس از سخنرانى ايشان دقايقى به پرسش و پاسخ پرداخته شد.

سخنران دوم دکتر حسن منصور درباره اقتصاد ایران و عملکرد برجام سخن گفتند. ایشان با اشاره به قیمت دلار و میزان حقوق دریافتی کارمندان و کارگران در زمان پیش و پس از انقلاب و مقایسه آن‌ها با یكديگر، عنوان کردند که دلار افزایش شش هزار برابری داشته درحالی‌که حقوق دریافتی مردم تقریباً ١٤٠٠برابر شده كه این نشان‌دهنده ان است که سطح قدرت خريد مردم به رقمی کمتر از نيمى از زمان پیش از انقلاب رسیده. این در حالی است که بسیاری از ارگان‌های وابسته به سپاه و دولت معاف از مالیات شده‌اند.

آخرين سخنران برنامه جناب آقای دکتر شاهین فاطمی به موضوع ملی‌گرایی پرداخته و با اشاره به شرکت چند صدهزارنفری مردم در پاسارگاد و شعارهای ملی‌گرایانه عنوان کردند که جمهوری اسلامی بیش از همیشه از مردم هراس دارد و مثل‌اینکه بر روی باروت و مهمات خوابیده باشد. دکتر فاطمی قسمتی از زمان را به جمع‌بندی و نتیجه‌گیری اختصاص دادند.
در قسمت بعد، جلسه پرسش و پاسخی برگزار شد که تعداد زیادی از حاضرین در جلسه سؤالات خود را با سخنرانان برنامه مطرح کردند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

برنامه اقتصادی منشور حزب

  یکی از مهم‌ترین عرصه‌های آزادی، اقتصاد آزاد است. اینکه تک‌تک افراد، باتدبیر و اراده و مسئولیت خود، امر معاش خود را سامان دهند و به ازای استعدادها و توانائی‌های خود، در تقسیم‌کار اجتماعی شرکت کنند. آزادی سیاسی، بدون تأمین آزادی اقتصادی به دست نمی‌آید و برای تأمین و استقرار آزادی، پی انداختن نهادهای اقتصاد آزاد ضروری است.
لازمه آزادی اقتصادی، ریشه گرفتن نظم ناشی از قوانین دموکراتیک، نهادینه شدن حقوق فرد، تأسیس یک قوه قضائی پاکیزه و مستقل به‌مثابه تضمین ‌کننده امنیت، حقوق فرد، حافظ حقوق مالکیت و ضامن اجرای قراردادهاست. همچنین، شکل گرفتن یک بخش خصوصی نیرومند، سرزنده و رقابت‌پذیر به اتکای یک طبقه متوسط نواندیش، شرط ناگزیر پا گرفتن اقتصاد آزاد است. در اقتصاد آزاد، بازارهای آزاد و رقابتی میدان تجلی نیازها و ترجیحات افراد جامعه است و کلیه عوامل تولید اعم از کار و سرمایه و تکنولوژی، از طریق آن‌ها تخصیص پیدا می‌کنند.
نقش دولت در اقتصاد آزاد محدود است به زمینه‌سازی فعالیت عاملان اقتصادی و پدید آوردن زیرساخت‌هایی نظیر شبکه راه‌ها، و ارتباطات و گسترش فضاهای مجازی در خدمت تولید و توزیع. همین‌طور تأسیس یک نظام علمی مالیاتی در خدمت افزایش بارآوری و تأمین اجتماعی، تأمین آموزش و بهداشت همگانی از کارکردهای یک دولت ناظر به رفاه است. با تکوین چنین دولتی، مالکیت‌های عمده زمین‌ها, مستغلات، صنایع و معادن ازجمله نفت و گاز، طبق موازین قانونی و اقتصادی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد، و دولت هزینه خدمات خود را از طریق نظام مالیاتی کسب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

بزرگداشت پادشاهان پهلوی و یک‌صد و دهمین سالگرد انقلاب مشروطه

  سخنران بعدی نیک آهنگ کوثر فعال اجتماعی، روزنامه‌نگار و کاریکاتوریست مشهور بود. وی که در رشته زمین‌شناسی در دانشگاه تهران تحصیل‌کرده است، درباره مسئله کمبود آب در ایران و تهدیدی که ازاین‌جهت متوجه کشور است، سخن گفت.
وی گفت مقایسه عکس‌های ماهواره‌ای امروز با 37 سال پیش از ایران نشان می‌دهد که حاشیه سبز ایران که نشانه جنگل‌ها و بیشه‌ها است کمتر و بخش‌های قهوه‌ای که نمایانگر کویرها و صحراها می‌باشد بیشتر شده و از میزان برف رشته‌کوه‌های البرز و زاگرس کاسته شده است.
کوثر با اشاره به این‌که در دوران تحصیل در دانشگاه برای کارآموزی و نقشه‌برداری به استان چهارمحال و بختیاری سفرکرده بود گفت 25 سال پیش رود کارون و سرشاخه‌های آن سرشار از آب بود ولی امروز کاملاً خشک‌شده است به‌طوری‌که برای ساکنان شماری از روستاهای این منطقه با تانکر آب آشامیدنی برده می‌شود.
وی علت این امر را انتقال آب از چهارمحال بختیاری به شهرستان رفسنجان دانست و گفت یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندی پیش گفت 80 میلیارد دلار آب برای تولید 30 میلیارد دلار پسته مصرف‌شده است، درحالی‌که از این ارز درواقع چیزی نصیب مردم ایران نمی‌شود.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

نشست مشترك كارگروه اجرايى احزاب ليبرال جهان

  خوشحالم كه می‌خواهید وارد گفتگوى انتقادى با ايران شويد زيرا دولت آلمان سال‌ها به بهانه توافق اتمى اين گفتگوها را به عقب انداخت. آغاز اين گفتگوى انتقادى از چه زمانى است، چون برخى از سياستمداران اروپايى بر اين باورند كه فضا براى شروع این‌گونه گفتگوها آماده نيست. به گسترش آزمایش‌های موشكى ايران پرداختم و يادآور شدم كه وزير امور خارجه جمهورى اسلامى در گفتگويى بيان كرده است كه هدف از اين آزمایش‌ها دفاع در مقابل حمله است. جواد ظريف در سخنان خود در پارلمان اروپا منكر حضور نظامى ايران در سوريه شد و تنها نقش ايران را مشورت كارشناسان نظامى خود به ارتش سوريه دانست. این‌یک دروغ است چون تنها در چند روز گذشته ٥٠ فرمانده و سرباز ايرانى در سوريه کشته‌شده‌اند. علاوه بر اين دولت جمهورى اسلامى با وعده اعطاى اقامت، آوارگان افغانى را نيز به سوريه می‌فرستد. اين بزرگ‌ترین اشتباه است كه از يك تروريست (جمهورى اسلامى) براى نابودى يك تروريست ديگر (داعش) حمايت كنيم. به صحبت‌های جواد ظريف برگرديم؛ او از افزايش توان موشكى براى دفاع از خود نام‌برده است. اگر توافق اتمى با شكست مواجه شود، حمله نظامى كه هميشه بر روى ميز قرار داشته است پررنگ‌تر خواهد شد. من و حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) مخالف حمله نظامى به ايران هستيم اما اگر پس از شكست توافق اتمى به ايران حمله كنيد، جمهورى اسلامى به سخنان خود جامه عمل می‌پوشاند و با همين موشک‌ها به كشورهاى كرانه خليج پارس و حتى اسراييل و اروپا حمله خواهد كرد. می‌بایست به شیطنت‌های موشكى جمهورى اسلامى جدى نگريست. پس از سخنان من شرکت‌کنندگان ديگرى نيز بابیان نظرهای خود و ميزان نفوذ معنوى جمهورى اسلامى در لبنان و يمن بحث را ادامه دادند.

بیشتر بخوانید ... 1 نظر

با ما همراه باشید

آخرین مقالات درج شده جدید

انتخاباتی نه آزاد؛ نه بی‌معنی…

سياست پدر و مادر می‌خواهد…

شش دست‌چین با یک سایه…

فراخوانی به دگرگون کردن فرهنگ و سياست…

بیانیه پنج سازمان سیاسی و فرهنگی درباره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی…

مقالات دگراندیشان جدید

چرا باید ایران را دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

چند نکته درباره تظاهرات پاسارگاد (اعتراض به حاکمان اسلامی یا «نژادپرستی»؟)…

کوروش بزرگ دیگر فقط در پاسارگاد نیست…

ایران در تاریخ…

مقالات هم‌اندیشان جدید

کشورهای جهان سوم و دست‌یابی به دموکراسی…

لیبرال دموکراسی یگانه راه جهان سوم…

حق رای: آنها که می گویند آری؛ آنها که می گویند نه…

بیانیه شاهزاده رضا پهلوی به مناسبت انتخابات سال ۱۳۹۶…

شاهزاده رضا پهلوی در گفت‌وگو با العربیه: مشکل منطقه رژیم تهران است نه ملت ایران…

نظرگاه‌های کاربران جدید

 • علی
  با این وضعیت اعدام ها و بیکاری و نبود آزادی نباید بیکار نشست و باید با تک تیرانداز این موجودات آخوندک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  زبان آخوند را باید شناخت؛ زیرا گفته‌های هر آخوندی مفهوم زیرکانه‌ای دارد که گه گاهی هشداریست به همدیگر.

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  با این روش ها ولیعهد در خاک امریکا در سن 85 سالکی دار فانی را وداع خواهد کرد برای ازادی ایران باید ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  سال یک هزار و سیصد و نود و پنج زمانی به نتیجه خواهید رسید که دیگر زمان زیادی گذشته و متوجه خواهید شد ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  سکوت، فریاد دیگریست وقتی راهی شدم کسی همراهم نبود بارها شنیده بودم تنهایی جرأت می‌خواهد ولی زمانی ...

  ادامه مطلب ..و