1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER
 • آخرین بروزرسانی: شنبه 22 آوریل 2017. برابر با شنبه, 02 ارديبهشت 1396
نوشته‌های که به‌عنوان گفتگوهای هفتگی در این سامانه درج می‌شوند، دیدگاه‌های شخصی افراد لیبرال دموکراتی که عضو حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) هستند می‌باشد، این افراد با هر سمت حزبی و ساختاری که دارند تنها دیدگاه شخصی خود را به قلم می‌کشند. این افراد سخنگویان حزب نیستند.
نمی‌توان دیدگاه‌های شخصی افراد را با خواست‌های حزبی یکی دانست به همین دلیل ما نویسندگان این سطرها از آزادی‌های فردی و شهروندی خود در این مکان استفاده می‌کنیم. نظرگاه‌های رسمی و حزبی از سوی دبیر کل و شورای مرکزی حزب، به نام حزب در مکان (زیرمجموعه حزب) در همین سامانه درج می‌شوند.

گفتگوهای هفتگی (هفته اول آبان)

.دانيال خنده‌رو: يك سال پيش دهمين كنگره و بیست‌سالگی حزب مشروطه را در حالى پشت سر گذاشتيم كه به باور فعالين سياسى، زمان آن رسيده بود كه جريان پيشرو ليبرال دموكراسى در ايران، نتيجه تفكرات زنده‌یاد دكتر داريوش همايون و زحمات شوراى مركزى حزب را مشاهده كرده و بلوغ خود را به نمايش بگذارد. هفته آينده پنجره‌ای ديگر به روى حزب مشروطه ايران (ليبرال دموكرات) بازخواهد شد كه نتيجه تلاش بلندمدت اعضاى آن است. به‌عنوان يك جوان ايرانى سفرى به مکزیکوسیتی براى شركت در شصتمين کنگره خانواده بزرگ جهانى لیبرال‌ها خواهم داشت. دوستی‌ها و نتايج حاصل از اين سفر چراغ راهى خواهد شد براى آينده.

افشار مختاری: نامه‌ای که نوشته شد و برای انجام سازش اتمی شرط گذاشته‌شده از سوی علی خامنه‌ای به حسن روحانی بیشتر مانند بازی نقش کارشناسی است که چشم‌ها به دیدگاه امنیتی او دوخته‌شده تا بابیانش گمانی برای کسی از مریدان برجا نگذارد که گویی همه مزدبگیران امنیتی اطلاعاتی این نظام اسلامی باید یک دوره پایانی را نزد ولی‌فقیه بگذرانند و این نامه سندی است از کارکشتگی آخوندی است که اجتهادش فرارتر از فقه بود و همه گونه دانشی را دربر می‌گیرد.
اکنون‌که خامنه‌ای خود را پاسخگو نمی‌داند و برهانی برای آنچه زیر فرمان و پیگیری‌اش در پیوند با برنامه اتمی انجام‌گرفته نمی‌داند و بربادرفته‌ها را به شمار نمی‌آورد به فرجام رسیده بهتر است مانند پیروزمندان پرونده هسته‌ای خود را سهیم دانسته و مانند قهرمانی خود خوانده، بی‌شرمانه نگهبان ۲۰ سال پوچی برای کشور و ملت ایران باشد. اگر تروریسم و ناپایبندی به حقوق بشر برچسب بیگانگان است بهتر است به پایه‌ها و کارنامه رژیم اسلامی‌تان نگاهی دوباره کنید البته بی‌گمان بی‌شرمی در جمهوری اسلامی آن‌قدر هست که از کتمانش، هیچ آسان گویی بهتری نخواهد یافت.

دانيال خنده‌رو: ديدار آنگلا مركل و نخست‌وزیر تركيه امتداد گفتگوهايى است كه ساليان سال جارى است. دسامبر ٢٠١٤ رجب طيب اردوغان كه هنوز به سمت رياست جمهورى انتخاب‌نشده بود، در سفر به بروكسل در ديدار با نمايندگان پارلمان اروپا سوغاتی‌های باارزشی همراه خود به آنكارا بازگرداند؛ تجهيزات ديد در شب و كمك مالى براى كنترل نوار مرزى با ايران، سوريه و عراق، ميزبانى از پناهندگان و ارجاع پناهندگان با اثرانگشت به تركيه (قانون دوبلين). بدين ترتيب سپر دفاعى اروپا از يونان به تركيه منتقل می‌شد و ايتاليا به همراه آتن می‌توانستند نفسى تازه كنند. براى همه پناهندگان ميزان صداقت و انسان‌دوستی منفى دولت تركيه امر غريبى نيست تنها كافى است كه صابون کمپ‌های پناهندگى تركيه به تن شما نيز خورده باشد. هفته گذشته آنگلا مركل با پيشنهاد مبلغى بيشتر قصد داشت تا بحران مهاجرت را حل نمايد كه با جواب منفى (موقت) روبرو شد. قبول پيشنهاد آلمان به چند دليل عاقلانه نيست؛ يكى از شروط قبول تركيه در ميان اتحاديه اروپا و محدوده شينگن، ثبات داخلى و حل بحران كُردها است، گرچه اين زخم دوباره سر بازگشوده است اما در صورت حل شدن مشكل بزرگ‌تری بر سر راه است. اگر قرار باشد كه در عرض چند سال آينده شهروندان تركيه بدون ويزا به كشورهاى اروپايى سفر كنند، پناهندگان نيز شامل آنان خواهند شد و اروپا به‌خوبی آگاه است كه با داشتن پاسپورت از يكى از كشورهاى اروپايى راه براى ماندن و كار در كشور دیگر بسيار است. در عمل جلوى سرازیر شدن سيل پناه‌جویان گرفته نخواهد شد. تنها راه، دادن پناهندگان به تركيه و مخالفت با ورود آن كشور به محدوده شينگن است.

افشار مختاری: درپی آمد آنچه در منا برای زائران مکه پیش آمد بسیاری در ایران به دادخواهی از دولت عربستان بسیار آتشین سخن گفتن‌اند اما آنچه علی خامنه‌ای گفت که از دنیای اسلام یک‌صدای واحد برنخاست از مرثیه رهبر جمهوری اسلامی برای به خاک‌سپاری جهان اسلامی بود که نظام ولی‌فقیه آرزوی داشتن امتش و رهبری‌اش را داشت. عربستان چرایی مرگ کشته‌شدگان را به‌سادگی برمی‌شمرد و با واکنشی هم چون یک رویداد طبیعی که خواست خداوند است روبرو می‌شود برای ولی‌فقیه دردی بی‌پایان را همراه داشته که نه برای شمار کشته‌شدگان ایرانی که برای رویایی است که خودزنی حکومت دستار بندان در جنگ سوریه انجام داد و چرایی این روی برگردانی مسلمانان سنی شد که پول‌های خزانه کشور ایران، نقش بیت‌المال امت اسلام را برایشان داشت.
سال‌ها تلاش برای پیشروی در قلب‌ها با پر کردن دسته‌ای سیری‌ناپذیر و آماده برای مزدوری در یکسو و پشتیبانی از استان سوریه در یکسو همه نظام آخوندی را به سراشیبی گزینش یا این یا آن رساند که با خامی تمام، بشار اسد دست‌آویز را برگزیدند و مانند همه نابلدی‌های رژیم ولی‌فقیه تنها بر باد دادن ثروت ایرانیان و قمار بر روی اسب بازنده بود. ده‌ها کشور مسلمان و بیچارگی انبوه بیشتر صدها میلیون مسلمان باده‌ها سال ثروت کشور و ملت ایران، آباد شدنی و آسایش یافتنی نیست. جهان اسلام دیگر با هیچ‌یک از الگوهایش به امت اسلامی دست نخواهد یافت چون دیگر محمد، پیامبر مسلمانان که همه گوش‌به‌فرمانش باشند، نخواهد آمد. یک‌باری که بار دومی ندارد.

بهمن زاهدی: خامنه‌ای بعدازاینکه تعدادی از اُمتش در مراسم حج زیردست و پای همدیگر از بین رفتند ناراحت از این شده که چرا جهان اسلام واکنشی درخور در این رابطه نشان نداده است!
شاید در زمان محمدرضا شاه، ایران واکنشی انسان‌دوستانه به این فاجعه نشان می‌داد، ولی از زمانی که مسلمان بودن یعنی دروغ‌گو بودن، متجاوز جنسی شدن، دزدی و اختلاس نجومی کردن، فاحشه از نوع دختر پیامبر شدن، بسترساز شدن مردان مسلمان، آقازاده هم‌جنس‌باز بودن و اصلاح‌طلب ساکن واشینگتن و لوس‌آنجلس شدن، دیگر مسلمان بودن با انسانیت رابطه‌ای معکوس پیداکرده. از مسلمانان ساخته‌وپرداخته نظام جمهوری اسلامی نمی‌توان توقع داشت که انسان‌دوست باشند! مگر در یک صورت!
درصورتی‌که خامنه‌ای که خود را رهبر مسلمانان جهان می‌داند سرکیسه را شل کرده و مقداری پول و ساندیس به گلوی خشک‌شده مسلمان بباراند! در آن موقع واکنش دلخواه خامنه‌ای از اُمتش برآورده خواهد شد، ولی به علت تحریم‌های اقتصادی غرب و ناتوانی اقتصاد مقاومتی اگر یک‌میلیون مسلمان هم در مراسم حج بمیرند، فردی نگران نخواهد شد، در حد نهایت الله هم باید نشان دهد که قصابی مانند شکنجه گران جمهوری اسلامی بیشتر نیست!
خامنه‌ای اسلام واقعی صدر اسلام را به همه نشان داده ولی انگاری هنوز خود باوری بر آن ندارد! این یعنی رهبری فردی بی‌ایمان بر مسلمانان جهان. بیشتر از این در رابطه با خامنه‌ای سخن گفتن به ایشان شخصیتی زمینی و انسانی خواهد داد بهتر همان‌که ایشان در جهنم اسلامی خودساخته خود بسوزد!

دانيال خنده‌رو: به‌عنوان يك ليبرال از به قدرت رسيدن يك حزب ليبرال در كانادا خوشحالم اما به‌عنوان يك ايرانى عملکردهای آينده دولت كانادا را با دقت و حس وطن‌دوستی بيشترى -جدا از خوشحالى يك ليبرال- بررسى خواهم كرد. اين نكته نيز شایان‌ذکر است كه آقاى جاستين ترودو با رأی و بر اساس منافع ملى مردم كشور خود تصمیم‌گیری خواهد كرد، نه خواست‌های ايرانيان از او.

بهمن زاهدی: به‌عنوان مدیر سامانه این حزب تاکنون اجازه هیچ‌گونه سانسوری را در این سامانه به کسی نداده‌ام، ولی افرادی در تلاش‌اند تا دستور سانسور شدن بعضی از مطالبم را به من ابلاغ کنند، به همین دلیل بهتر دانستم «سکوت» کرده و اجازه اینکه از مدیر سامانه به سانسورچی نزول کنم را به کسی ندهم!
بااین‌حال از این افراد دعوت می‌کنم که برای بیان مطالب خود به ما (گفتگوهای هفتگی) بپیوندند و من را زیر نقد خود از نظرگاه‌هایشان آگاه کنند وگرنه بیرون میدان نشستن و از طریق گوناگون پیام فرستادن، هیچ بر من (مشروطه‌خواه، لیبرال دموکرات، طرفدار پادشاهی مشروطه) اثرگذار نخواهد بود!
تاکنون بارها نوشته‌ام و گفته‌ام، طبق بنیاد نامه سخنگوی حزب دبیر کل حزب هست. ولی چون فعالیت نوشتاری من بیشتر از دیگران در این حزب شده این توهم نباید پیش آید که مدیر سامانه، سخنگوی حزب شده!
چون نظریه‌پردازی و نوشتن دیدگاه‌های حزبی دیرزمانی است که راکت مانده، نباید انتظار داشت که از فعالیت‌های نوشتاری من هم کم شوند. هیچ ننویسم، چون کسی نمی‌نویسد منطق و استدلال درستی نیست! اگر این‌چنین است راحت بفرمائید که قلم را بشکنم تا خواب آسوده بر مشروطه‌خواهان سلطنت‌طلب برهم نخورد!

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات   

 
#2 فيروزه غفارپور 1395-10-02 22:30

با احترام و درود
بعنوان يكى از امضاء كنندگان بيانيه هشدار به اخرين وليعهد ايران لازم ميبينم كه جناب بيت الهى و ديگر أعضاء حزب مشروطه را در مورد اين بيانيه روشن كنم
١- به هيچ عنوان اين بيانيه نه مفهوم و نه منظورى از خلع وليعهدى شاهزاده رضا پهلوى داشته و اين جز يك تحريف و شيطانت چيزى نيست . امضاء كنندگان اين بيانيه منجمله خود من از خادمين و وفاداران ديرينه شاهزاده بوده و هنوز هم ايشان را بعنوان تنها الترنانيو براى نحات ايران و جانشينى نظام پادشاهى ميدانم .
٢- متن بيانيه نه تنها توهين أميز نبود كه كاملا تمامى أصول احترام به وليعهد قانونى ايران را رعايت كرده بود . شايد دور از تعارفات و تملغهاى رايج در ميان بعضى از أفراد بوده باشد كه مخصوصا متن بدرست بسيار رسمى و بدور از تعارفات اضافة بود .
٣- خوشبختانه شاهزاده در مصاحبه شب گذشته خود در تلوزيون انديشه با اقاى كاردان بدرستى پاسخ امضاء كنندگان هشدار را دادند و بصورتى كه خود مناسب ميدانستند به اصولى كه مورد سؤال ما بود پاسخ دادند .
بعنوان يك ايرانى ملى گرا و تماميت خواه بخود اين حق را ميدهيم كه از رهبر خود در موارد أصول ملى سؤال كرده و جوياى پاسخ باشيم و پرسش را نه توهين و نه بى احترامى و نه سوء نيت ميدانيم كه بلكه دوستداران بدون ريا و خادم صادق دانسته و بخود اجازه داديم كه از رهبر خود سؤال ان هم در مورد أصول ملى كرده و جوياى نظر مستقيم ايشان شويم .
لطفا به مصاحبه ايشان با اقاى كاردان را توجه فرماييد .
به هر حال اين اگر نظر كلبه امضاء كنندگان نباشد به جرّأت نظر من است
با مهر
فيروزه غفارپور
بازگو کردن
 
 
#1 زاهدی 1394-08-06 15:33

با درود؛

نوشته بودم:
تاکنون بارها نوشته‌ام و گفته‌ام، طبق بنیاد نامه سخنگوی حزب دبیر کل حزب هست. ولی چون فعالیت نوشتاری من بیشتر از دیگران در این حزب شده این توهم نباید پیش آید که مدیر سامانه، سخنگوی حزب شده!

ارادتمند
بهمن زاهدی
بازگو کردن
 

با ما همراه باشید

آخرین مقالات درج شده جدید

نمايش انتخاباتى رياست جمهورى اسلامى ايران…

پیام شادباش نوروزی حزب مشروطه ايران (ليبرال دمكرات)…

نگرش اصولی بر عوام‌گرایی در گفتمان سیاسی…

هشتم ماه مارس ٢٠١٧ روز جهانى زن…

تا کيهان پايدار بماند…

مقالات دگراندیشان جدید

چند نکته درباره تظاهرات پاسارگاد (اعتراض به حاکمان اسلامی یا «نژادپرستی»؟)…

کوروش بزرگ دیگر فقط در پاسارگاد نیست…

ایران در تاریخ…

درس‌هایی از بهار عربی…

چرا جهانی‌شدن تنها راه پیش روی ماست؟…

مقالات هم‌اندیشان جدید

۲۲ بهمن: نمایش حرکت انقلاب بر شانه‌ی کارگزاران کرایه‌ای…

نامه شاهزاده رضا پهلوی به دونالد ترامپ: حساب مردم ایران را از حکومت ظالم جمهوری اسلامی می‌بایست جدا کرد…

آرامش پیش از طوفان علیه برجام…

معرفی سلاح‌های انتخابی دونالد ترامپ در جنگ سرد علیه جمهوری اسلامی…

لابی مُرده جمهوری اسلامی نفس کشید! این‌بار به کمک ۳۷ «دانشمند کرایه‌ای…

نظرگاه‌های کاربران جدید

 • بهمن زاهدی
  زبان آخوند را باید شناخت؛ زیرا گفته‌های هر آخوندی مفهوم زیرکانه‌ای دارد که گه گاهی هشداریست به همدیگر.

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  با این روش ها ولیعهد در خاک امریکا در سن 85 سالکی دار فانی را وداع خواهد کرد برای ازادی ایران باید ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  سال یک هزار و سیصد و نود و پنج زمانی به نتیجه خواهید رسید که دیگر زمان زیادی گذشته و متوجه خواهید شد ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  سکوت، فریاد دیگریست وقتی راهی شدم کسی همراهم نبود بارها شنیده بودم تنهایی جرأت می‌خواهد ولی زمانی ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • فيروزه غفارپور
  با احترام و درود بعنوان يكى از امضاء كنندگان بيانيه هشدار به اخرين وليعهد ايران لازم ميبينم كه جناب بيت ...

  ادامه مطلب ..و