1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

هفتمین نشست دفتر پژوهش تقدس زدائی ازقدرت برای دستیابی به جامعه شهروندی

.

هفتمین نشست دفتر پژوهش در 29 آوریل 2007 در تالار گفتگوی حزب برگزار شد. هموندان در بررسی رسانه ها اشاره کردند که جمهوریخواهان در ادامه حمله به حزب از سوئی موضوع کشته شدن بیزن جزنی را همراه با تلاش برای شهید و قهرمان سازی او دامن می زنند؛ از سوی دیگر کوشش دارند در همان حال که هر روز بیشتر به گذشته کمونیستی برمی گردند صفت لیبرال را از ما بگیرند و بر خودشان بگذارند و ما را به نولیبرالی متهم کنند. در همین زمینه مقالاتی که مواضع شگفت انگیز پاره ای چپگرایان را دربر دارد بررسی شد مانند نوشته یکی از سران تازه از زندان آزاد شده که گفته است لیبرال دمکراسی برای ایران خوب نیست و نیز چپگرایان نباید فراموش کنند که هر دادگاه و حکمی در نظام غیر کمونیستی محکوم است و یا دیگری که نوشته است هر کارگاهی که بیش از پنج کارگر داشته باشد استثمار گر است.
یکی از خانم های نویسنده خواهش کرده است که چون به ایران می رود مقاله اش از سامانه حزب بیرون برده شود که عمل شده است ولی آن خانم گفته است که انتشار مقاله او در رسانه های جمهوریخواه مشکلی برایش پیش نخواهد آورد. اما از طرف دیگر مقاله خانم شهلا شفیق درباره تقدس زدائی ازقدرت برای دستیابی به جامعه شهروندی و جدائی دین از حکومت نشانه پیشرفت اندیشه نوین و رویکرد تازه به سیاست در ایران است.
در بخش دوم دستور نشست پیشنهاد شد که پس از پنج ماه از آغاز کار دفتر پژوهش کار اصلی روی پژوهش درباره موضوعاتی مانند گذار دموکراسی در ایران، نقش احزاب در آینده ایران، ناسیونالیسم در ایران، روند مبارزه و شناخت گرایش های دیگر، و مسائل درونی حزب و چاره جوئی ها اغاز شود و البته دوستان می توانند در پنج شش هفته آینده هر پیشنهادی دارند بدهند. در کنار این موضوعات بررسی رسانه ها و بحث های جاری نیز ادامه خواهد یافت. بنا به پیشنهاد یکی از هموندان قرار شد گزارش نشست های دفتر از این پس به شاخه ها و هسته های حزب فرستاده شود.

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…