1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER
 • آخرین بروزرسانی: پنج شنبه 25 می 2017. برابر با پنج شنبه, 04 خرداد 1396

از ظالمانه ترین ظلم های حکومت دینی ایران – ظلم به بهائیان

.

روزی نیست که خبر ، گزارش ، فیلم و یا تصویری مبنی بر آزار و اذیت پیروان دیانت بهائی ، توسط رسانه ها و گزارشگران – مستقل و حکومتی - از داخل ایران مخابره نشود . عمق کینه و بدبینی رژیم اسلامی نسبت به جامعه بهائیان به حدی است که حتی با وجود آنکه اعمال و رفتارهای خشن رژیم در مورد پیروان دیانت بهائی پیامدهای زیان باری برای رژیم دربر داشته و رسوایی ها و فشارهای نسبتا شدیدی را در عرصه جهانی برای جمهوری اسلامی به ارمغان آورده است اما همچنان شاهد افزایش فشارها بر بهائیان می باشیم و هر روز قوانین و احکام جدیدی برای سرکوب هر چه بیشتر این اقلیت مذهبی تصویب و با حدّت زیاد اجرا میشود که حبس و محاکمه هفت رهبر بهائی به اتهامات کاملا کذب و نیز فرمان اخیر دادستان کل انقلاب اسلامی ، از جمله این موارد می باشد .

در حالیکه سایر اقلیت های مذهبی در نظام شیعی ایران به صورت نیم بند به رسمیت شناخته شده اند و در مجلس اسلامی رژیم دارای کرسی و نماینده هستند ، بهائیان اما " نجس " به حساب می آیند و به شدت مورد طرد و سرکوب قرار دارند .

در کشور ایران که تحت سلطه حاکمان اسلامی می باشد از 30 ماده اعلامیه جهانی حقوق بشر ، دقیقا 29 ماده از این میثاق جهانی درمورد پیروان دیانت بهائی نقض آشکار شده و حقوق اساسی و اولیه ایی که در این بیست و نه ماده برای همه انسانها در نظر گرفته شده است تماما در مورد بهائیان نادیده انگاشته میشود. جای تاسف و شرم بسیار است که بهاییان در ایران ِ تحت حاکمیت متعصبین دینی ، فقط برخوردار ازحق ! تبعید و ترک ِ وطن ( پناهندگی ) مندرج در ماده 14 اعلامیه جهانی حقوق بشر هستند .

کورش بزرگ پادشاه دادگستر ایران در بخشی از اولین منشور حقوق بشر میگوید « اينك كه به ياري مزدا ، تاج سلطنت ايران و بابل و كشورهاي جهات اربعه را به سر گذاشته ام ، اعلام مي كنم :
تا روزي كه من زنده هستم و مزدا توفيق سلطنت را به من مي دهد، دين و آيين و رسوم ملتهايي كه من پادشاه آنها هستم ، محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت كه حكام و زير دستان من ، دين و آئين و رسوم ملتهايي كه من پادشاه آنها هستم و يا ملتهاي ديگر را مورد تحقير قرار بدهند يا به آنها توهين کنند . من امروز اعلام مي كنم ، كه هر كس آزاد است ، كه هر ديني را كه می خواهد، بپرستد » .

اگر که بتوانیم سابقه و پیشینه پاک و مبتنی بر " داد و عدالت " نیاکان خود را با آنچه که در حال حاضرتوسط حکمرانان اسلامی و وابستگانش درایران رخ میدهد مقایسه کنیم ، مطمئنا از آنچه که بر سر اقلیت های مذهبی و از جمله هموطنان بهائیمان میرود بسیار شرمگین و متاثرتر میشویم .

نگاه و رویکردِ ضدِ بهایی ِ رژیم اسلامی ، کاملا سیاسی – امنیتی می باشد . از نظر جمهوری اسلامی ، صرفِ بهایی بودن به معنای " جاسوس اسرائیل بودن " می باشد . از نگاه حاکمان اسلامی ایران هر بهایی ، بالقوه جاسوس صهیونیسم بوده و برای اینکه این توان بالقوه به فعل درنیاید تمام تلاش رژیم بر این است تا بهاییان هرچه بیشتر از صحنه های مختلف جامعه دور نگه داشته شوند و آنچنان عرصه بر آنها تنگ شود تا مجبور به ترک وطن شوند . این رویکرد امنیتی در مورد بهاییان البته ظاهر قضیّه می باشد و صرفا بهانه ایست برای توجیه رفتارهای سرکوبگرانه رژیم علیه بهائیان ، و اهرمی برای فشار وتهدید آنها . چگونه ممکن است در کشوری که چندین مذهب و آئین ، و از جمله آئین یهود فعال هستند و از همزیستی ِ نسبی با حاکمیت برخوردار می باشند ، تنها پیروان دیانت بهای جاسوس اسرائیل باشند ؟! اگر بنا بر جاسوسی و همکاری با خارج باشد ، 70 میلیون جمعیت ایران ، از هر گروه و مذهب و قشری ، میتوانند مورد سوء ظن باشند اما دلیل اینکه در این میان تنها پیروان دیانت بهائی مورد اتهام و ظن قرار دارند همان نگرش امنیتی – سیاسی رژیم در مورد بهائیان به هدف سرکوب و قلع و قمع هر چه بیشتر آنها می باشد .

ضدیت و دشمنی بیرحمانه رژیم اسلامی – شیعی ِ ایران با پیروان دیانت بهائی ، ریشه در ماهیت فتنه گرانه و صلح ستیزانه این رژیم از یک طرف و ماهیت جهان شمولی و آرامش جویانه ِ آموزه های دیانت بهائی از دیگر طرف دارد . افراطیون شیعۀ حاکم بر ایران که خواستار و در تلاش برای استیلای خود بر سراسر جهان می باشند و در این راستا از اهرم های ایدئولوژیکی ایی همچون " فرضیه ظهور و مهدویت " برای پیشبرد مقاصد سلطه گرانه خود استفاده می کنند ، به طور یقین ، ایده هایی همچون " وحدانیت عالم انسانی " - به معنای اتحاد واقعی و تساوی انسانها از نظر حقوق روحانی ، اجتماعی ، فردی و مدنی - که در مقابل سلطه ، جنگ و نژاد پرستی و استبداد قرار دارد را برنمی تابند و آن را مانع رسیدن به اهداف غیر ِ آرمانی و غیر انسانی ِ خود می دانند .

بدیهی است حکومتی که بقای ِ نا دوامش بر صلح ستیزی و جنگ افروزی استوار می باشد و پیدایش ِ منحوسش بر اساس کشتار، ترور و خون ریزی بوده است ، هرگز نمی تواند کسانی که صلح جهانی و یگانگی عالم را به عنوان بزرگترین خدمت ، ترویج و گسترش میدهند ، تحمل کند .

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

با ما همراه باشید

کتاب‌های علی‌اصغر حقدار

آخرین مقالات درج شده جدید

انتخاباتی نه آزاد؛ نه بی‌معنی…

سياست پدر و مادر می‌خواهد…

شش دست‌چین با یک سایه…

فراخوانی به دگرگون کردن فرهنگ و سياست…

بیانیه پنج سازمان سیاسی و فرهنگی درباره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی…

مقالات دگراندیشان جدید

در باغ وحش آخوندها!…

چند نکته درباره تظاهرات پاسارگاد (اعتراض به حاکمان اسلامی یا «نژادپرستی»؟)…

کوروش بزرگ دیگر فقط در پاسارگاد نیست…

ایران در تاریخ…

درس‌هایی از بهار عربی…

مقالات هم‌اندیشان جدید

کشورهای جهان سوم و دست‌یابی به دموکراسی…

لیبرال دموکراسی یگانه راه جهان سوم…

حق رای: آنها که می گویند آری؛ آنها که می گویند نه…

بیانیه شاهزاده رضا پهلوی به مناسبت انتخابات سال ۱۳۹۶…

شاهزاده رضا پهلوی در گفت‌وگو با العربیه: مشکل منطقه رژیم تهران است نه ملت ایران…

نظرگاه‌های کاربران جدید

 • علی
  با این وضعیت اعدام ها و بیکاری و نبود آزادی نباید بیکار نشست و باید با تک تیرانداز این موجودات آخوندک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  زبان آخوند را باید شناخت؛ زیرا گفته‌های هر آخوندی مفهوم زیرکانه‌ای دارد که گه گاهی هشداریست به همدیگر.

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  با این روش ها ولیعهد در خاک امریکا در سن 85 سالکی دار فانی را وداع خواهد کرد برای ازادی ایران باید ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  سال یک هزار و سیصد و نود و پنج زمانی به نتیجه خواهید رسید که دیگر زمان زیادی گذشته و متوجه خواهید شد ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  سکوت، فریاد دیگریست وقتی راهی شدم کسی همراهم نبود بارها شنیده بودم تنهایی جرأت می‌خواهد ولی زمانی ...

  ادامه مطلب ..و