1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

فاجعه زمین‌لرزه در غرب ایران

.
  

اعلاميه حزب مشروطه ايران (ليبرال دموكرات)

فاجعه زمین‌لرزه در غرب ایران

 

زمین‌لرزه شدیدی به قدرت 7.3 درجه ریشتر در غرب کشورمان صدمات جانی و مالی فراوانی را به هم‌میهنان محرومی که در آن مناطق سکونت دارند رسانده است. این حادثه غم‌انگیز همچون حوادث پیش‌ازاین بار ديگر بی‌لیاقتی مسئولان رژيم اسلامى در یاری‌رسانی به قربانيان و مجروحين و نبود پیش‌بینی‌های لازم را بیش‌ازپیش براى همگان آشكار كرده است. این بار نیز باید امداد گران در حالی به یاری هم‌میهنان بشتابند که از کمترین امکانات بهره‌مند بوده و گاه حتی بدون دستکش ایمنی و یا آب آشامیدنی با دست‌خالی به کمک قربانیان رفته‌اند.

از رژیمی که هم‌وغم آن کمک به هم‌دستانش در سوریه، یمن و غزه است بیش از این هم چشمداشتی داشتن خیال خوشی بیش نیست. رژیمی که وزیر امور خارجه‌اش لبخند بر لب بیمارستان 50 تختخوابی را در اوگاندا افتتاح می‌کند ولی زلزله‌زدگان ایران اگر پتویی هم به آنان برسد خوش‌اقبال بوده‌اند. جای هیچ شک و تردیدی نیست که برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده نیز انتظار اقدامی از رژیم اسلامی نیست. کمک به حلب و یمن و دیگر روزی بگیران رژیم بر یاری مردم ایران همچون گذشته اولویت خواهد داشت. درواقع اینکه بازسازی ایران جایی در دستور کار این نظام ندارد که هیچ، اگر برنامه‌های آن همچون گذشته به تخریب میهنمان شدت نبخشند جای بسی شکر خواهد داشت.

حزب مشروطه ايران (ليبرال دموكرات) ضمن ابراز همدردى عميق با خانواده قربانيان و آسيب ديدگان اين فاجعه، از مردم شریف ایران می‌خواهد تا همچون همیشه به وظیفه ملی و انسانی خود عمل کرده و به یاری هم‌میهنان زلزله‌زده‌شان بشتابند. انتقاد از عملکرد و انتظار تغییر منش و حرکتی به سود مردم از سوی دولت تدبیر و امید و رئیس منتصب آن در نظام ولایت و فقاهت اثری نخواهد داشت. تنها امید هم‌میهنان زلزله‌زده‌مان یاری دیگر هم‌میهنان انسان‌دوستشان است و بس.

به اميد از میان برداشته شدن نظامی که ایران و ایرانی برای آن هیچ ارزشی ندارد و رسیدن روزى که ثروت و بودجه كشور صرف ايران و ايرانى شود.

«هاو وطن عزیز کورد، تسلیت فراوان بو بومه لرزه اخیر امید بو یکیه تی و پیروزی. به امید ام دوله تیچه مون خوا گورس»


پاينده ايران
زنده باد ملت ايران
حزب مشروطه ايران