1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

فرخنده: قهرمان جهالت ستیز

.تردید مدار که کنش جنایت‌کارانه آنان که فرخنده، دختر نوجوان افغانی، شکفته همچون غنچه گلی را زیر ضربات مشت و لگد و چوب و سنگ و هر شی‌ء کشنده دیگری بمانند درنده‌ترین حیوانات به جرم آتش زدن به «قرآن» و یا آئین‌نامه عبودیت و بندگی، به خاک و خون کشیدند و نیز کنش تماشاگران آن جنایت، در منظر اسلامیست‌ها سندی‌ست بر تائید جایگاه دین اسلام در جامعه و مردم؛ که الله پرستان را دشمنی را با مقدس‌ترین مقدس‌ها، با کلام‌الله، برنتابند؛ که بهوش باش ای انسان بیدار، مبادا که روزی فکر آزادی و رهایی از مغزت عبور کند چون در آتش نفرت و انتقام بسوزی و خاکستر شوی.

پس بر توست که زبان در کام فروکشی. مبادا که قرآن را در آتش نقد بسوزانی؛ اما چه خیال باطلی؟ چراکه فرخنده‌ها بسی بسیارند، همه‌جا هستند و همه مثل فرخنده دین‌ستیزند؛ که این نگارنده خود یکی از آن فرخنده‌هاست. تفاوت چندانی نمی‌کند اگر به دفاع و تبرئه فرخنده از جرمی که به او نسبت داده‌اند بپردازیم. اینجا فرض بر آن گذارده می‌شود که فرخنده با ملایی در مسجد شاه دو شمشیر بر سر دعانویسی، فریب مردم و بیهوده امیدوار نمودن آن‌ها به حل مشکلشان، به مشاجره پرداخته و قرآن را به آتش کشیده است. آیا سوزاندن یک کتاب برخاسته از کاغذ و مرکب، کتابی که تاکنون از آن معجزه‌ای برنخاسته و همیشه همچون ابزار تحمیق و فریب مردم بکار گرفته‌شده است، سزاوار چنان خشونتی کفتار واری است؟ کدامین انسان است که انسان دیگری دچار چنین رنج و عذاب و شکنجه کنند؟ آیا با سوزاندن قرآن، الله، خدای بی‌همتا هم سوخته است؟ آیا با سوزاندن قرآن آب‌ها نیز در دریا خشک گردیده است، آیا الله بشر را نفرین کرده است و بر آن‌ها باران سنگ باریده است؛ اما بدون هیچ تردیدی هیولای جهالت را بیدار ساخته است.

از سر تأسف است که باید بگوییم، ما در سراسر جهان اسلام شاهد بر چنین رفتاری جنایت‌باری هستیم. در کشور ما، در کشوری که حکومت رسول‌الله و یا ولی‌فقیه برقرار است، زنان را با اسیدپاشی به آتش می‌کشند و بر جسم و روحشان زخم‌هایی وارد می‌سازند التیام ناپذیر. مسلم است که اگر فرخنده با آمران به معروف و ناهیان از منکر برخورد می‌کرد بدون هیچ تردیدی دچار همان سرنوشت می‌شد. آری، به آتش کشیده می‌شد؛ یعنی که مقاتله‌ی فرخنده در برابر چشم مردم تماشاگر و حضور پلیس حادثه کم‌نظیری در جهان است نیست.

در آخرین روزهای سالی که گذشت 6 کُرد جوان به دار آویخته شدند که سرنوشتی بسی بسیار شوم‌تر از سرنوشت فرخنده، دچار شده بودند. پس از گذراندن 6 سال در زندان که دو سال از آن را در زندان مجرد و زیر بدترین انواع شکنجه گذراندند و پس از بررسی‌ها قضات شرع و با تائید ولی‌فقیه به جرم «محاربه»، به‌ اعدام محکوم گردیدند. علی مطهری، نماینده‌ی اصول‌گرای مجلس ولایت، در سفیر اخیرش به شیراز نزدیک بود که در دست لباس شخصی‌ها به سرنوشت فرخنده دچار شود، کسی که خود یکی از سرسخت‌ترین مدافعین قرآن بوده است.

بااین‌وجود چه بسیارند روشنفکرانی که در لجنزار تعصب و غیرت نسبت به اسلام غوطه می‌خورند و دست از تطهیر دین اسلام برندارند و کنش جنایت‌کارانه اسلامیست‌ها ازجمله کشندگان و تماشاگران فرخنده‌ها را با آموزش‌های اسلام انکار می‌کنند. این مردمان که فصل جدیدی در درنده‌خویی گشوده‌اند در بعضی کشورها قدرت هم در دست دارند مثل آیت‌الله‌های مقدس در ایران و داعشی‌ها در دولت اسلامی شام و عراق و در جنبش‌های اسلامی مثل القاعده و النصر و بوکو حرام، عضویت دارند. همه این درندگان تشنه به خون، در دامن قرآن پرورش‌یافته‌اند. کسی می‌تواند ادعا کند که خمینی و خامنه‌ای در دامن مقدس حوزه‌های علمیه، قرآن را نیاموخته‌اند. آیا کسی می‌تواند بگوید که آن طلبه‌ها که از گدایی به شاهی رسیدند، یک‌شبه از پشت میز قضاوت سر برآوردند و احکام اعدام بهترین جوانان این سرزمین را در سال 67 به اجرا درآوردند و یا قتل‌های زنجیره‌ای را به راه انداختند و طرح سقوط اتوبوس بیست‌وچند نفر را طراحی کرده بودند، در دامن قران پرورش نیافته و در روز عاشورا در مقاتله حسین اشک نریخته‌اند خود را نزده‌اند، فرایض دینی را بجا نمی‌آورند و در شبه‌ای احیا، شب‌هایی که امام اول در بستر مرگ بسر می‌برد، قرآن بسر نگرفته و از الله حاجت‌خواهی نکرده‌اند؟

اگر قرآن به افغان‌های متعصب و غیرتمند، به داعشی‌ها و بوکوحرامها بی‌رحم، به آیت‌الله‌های مقدس، بجای خشونت و انتقام ستانی، آموخته بود که «میازار موری را که دانه‌کش است» آیا هنوز فرخنده‌ها را همچون حیوان به دندان می‌کشیدند و یا سر بی‌گناهان را از تن جدا می‌ساختند و هرروز مراسم اعدام را درملأعام بر پا می‌کردند؟ ولایت‌فقیه و آیت‌الله‌ها همه خود آموزگاران بزرگ قرآن هستند، آموزگار بزرگ قهر و خشونت و انتقام ستانی.

اما فرخنده را نباید قربانی بلکه باید قهرمان دین‌ستیزی دانست. او کتاب مقدس آسمانی، کلام‌الله را به آتش کشیده است، کتابی که با انسان بیگانه است و دشمن آشتی‌ناپذیر آزادی و رهایی ست، کتابی که زن را اسیر مرد می‌سازند و مرد را بنده‌ی خویش، کتابی که منشأ تبعیض است وبرتری یک جنس بر جنس دیگری. فرخنده کتابی را به آتش کشیده است که از آن جز خشونت، بی‌رحمی و انتقام ستانی چیز دیگری برنخیزد، کتابی که عقل و خرد انسان را تعطیل نماید و بجای آن تعصب و غیرت آموزد، کتابی که نابینایی آورد و ناتوانی، چون هیچ نخواهد و نجوید مگر اطاعت و فرمان‌برداری.

هرگز به رحمت و رحمان، الله خداوند یکتا و یگانه، امید مبند اگر از تسلیم و اطاعت سر باز زنی. چون الله شیفته عبودیت است و بندگی. آری، فرخنده این کتاب منحوس و موهن، نه مسعود و مقدس را به آتش کشیده است، کتاب قصاص و سنگسار، کتاب حد زنی و شلاق و شمشیر، کتابی که شک و تردید نسبت به وحدت الله را ممنوع ساخته و متهم بدان را «محاربه» شناسایی نموده و بدار مجازات می‌آویزد. آری فرخنده کتابی را به آتش کشیده است که عامل اصلی تمام بدبختی‌ها و سیه‌روزی‌های تمام مسلمانان در سراسر جهان است، باید هم به آتش کشیده می‌شد.

هم‌اکنون جهان اسلام در آتش تعصب و جاهلیت می‌سوزد. تاریکی و سیاهی تمام منطقه را پوشانده است. در یک چنین فضای تیره‌وتاری ست که فرخنده همچون ستاره، جاودانه می‌درخشد. فرخنده راه نجات را بما آموخته است، حقیقت را آشکار ساخته است. ما، نیز زمانی، تنها زمانی به آزادی و رهایی رسیم که از فرخنده بیاموزیم و این کتاب ترس و وحشت را به آتش بکشیم. این‌یک ضرورت تاریخی ست. اگر روزی مردم ایران و دیگر مسلمانان جهان قرآن را ستایش می‌کردند به آن دلیل بود که نمی‌دانستند که در آنچه جانورانی، چه افعی‌هایی زندگی می‌کنند. هم‌اکنون قرآن برگشوده گردیده است و از آن چیزی جز بوی گند انسان ستیزی به مشام نمی‌رسد.

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

روشنگری لازم

مقالاتی که از دگراندیشان و هم‌اندیشان در سامانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) درج می‌شوند، تنها برای آگاهی‌رسانی، ترویج رواداری و نهادینه کردن چندگرائی در فرهنگ سیاسی کشورمان می‌باشد و حزب هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای آنان ندارد. مقالات می‌توانند با نظرگاه‌های حزب هم‌خوانی نداشته باشند. سامانه حزب در انتخاب مقالات آزاد است.

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…