1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

انفجار روابط جنسی در زیرزمین !

.حقیقت آن است که آنچه از بیرون سرکوب، ممنوع و غدغن می‌شود، مثل غریزه آزادی، مادر همه غرایز طبیعی انسانی ازجمله غریزه جنسی، به درون سرازیر می‌شود و راه‌هایی را که برای تخلیه می‌جوید، تنها می‌تواند به زیرزمین راه برد، دور از چشم دین و قدرت. در تاریکی‌ها و کوچه پس‌کوچه‌های زیرزمین است که تابوها، هنجارها و مرزهای اخلاقی در هم فرومی‌ریزند. هیچ قدرتی نمی‌تواند آنچه را که در زیرزمین می‌گذرد در کنترل خود درآورد و یا بر آن نظارت کند. به عبارت دیگر، حکومت شریعت، انسان را زیرزمینی ساخته است. تنها در زیرزمین است که انسان می‌تواند موجودیت یابد، انسانی که آزاد است و برمی‌گزیند آنچه را که بدان میل و یا کشش دارد. سخت‌گیری‌ها و بگیروببندها، تعقیب و دستگیری و تنبیه و مجازات، آدمی را زیرک و باهوش می‌سازد در عبور از مرزهای ممنوعه وگرنه آدم را بااخلاق و باتقوا نمی‌کند.

مردان و زنان را از یکدیگر جدا ساختند که از نزدیک شدن به یکدیگر و ارتکاب به گناه، بازدارند. حجاب را اجباری ساختند که مبادا موی سر زن و یا عریانی قوزک پایش و یا برجستگی اندامش، احساسات مرد را تحریک و برانگیخته نموده فساد و تباهی ببار بیاورد و انسان را به انحراف از "راه مستقیم" بکشاند. تخلف از قواعد و مقررات حجاب جرم شناخته شد و مجرم سزاوار تنبیه و مجازات. ارتباط بین دو انسان عاقل و بالغ از جنس مخالف، یعنی زن و مرد ممنوع گردید. لذا نیروهای انتظامی و پاسداران دین را بسیج و به کوچه‌ها و خیابان‌ها گسیل داشتند تا از نگاه‌های گنه آلود مردان به زنان و یا بالعکس، جلوگیری به عمل‌آورند.

در چنین شرایط اسارت باری‌ست، شرایطی که نظام حاکم تمامی نیروهای "ارشادی" و انتظامی امنیتی را در خدمت گرفته است تا به سرکوب غرایز طبیعی انسانی بپردازد که صدای انفجار مهیب روابط جنسی از زیر زمین بگوش میرسد. این مطبوعات غربی نیست که از انقلاب جنسی در ایران خبر می‌دهد، بلکه مرکز پژوهش مجلس شورای ولایت است که بدون آنکه بخواهد از انفجار روابط جنسی اطلاع رسانی می‌کند.

مرکز پژوهش مجلس در جستجوی پاسخ به این سؤال که آیا ازدواج موقت می‌تواند در اطفای آتش سرکش غریزه جنسی مؤثر باشد، دست به تحقیقاتی میزند که جمعاً 141 هزار و 555 نفر دختر و پسر دوره متوسط سال 1377-1376 را در برمی‌گیرد. گزارشی که مرکز پژوهش مجلس درباره روابط غیرمجاز جنسی، انتشار داده است، صاحب‌نظران را وا‌داشته است که صریحاً اعلام کنند که یک «انقلاب جنسی» در ایران در شرف وقوع است. چراکه در گزارش مجلس آمده است که از ۱۴۱ هزار و ۵۵۵ دانش‌آموز ۱۷.۵ درصد هم‌جنس‌گرا بوده‌اند و ۷۴ درصد نيز با جنس مخالف رابطه جنسی غیرمجاز داشته‌اند. 8.2 درصد نیز دست به خود ارضایی می‌زده‌اند.

گویا تحقیقات دیگری نیز در همین زمینه به‌وسیله نهادهای پژوهشی انجام‌شده است. گزارش مرکز پژوهش مجلس به تحقیق محمود گلزاری، عضو هیئت دانشگاه علامه طباطبایی اشاره می‌کند که در آن نیز آمده است که 80 درصد دختران مورد پرسش در چند دبیرستان دخترانه تهران گفته‌اند که رابطه با جنس مخالف را تجربه کرده‌اند که خود تأییدی ست بر تحقیقات مرکز پژوهش مجلس. همچنین، گلزاری اخیراً نیز افزوده است که 40 درصد دانش آموزان رابطه با جنس مخالف را از 14 سالگی شروع کرده‌اند. همچنین گزارش مجلس، از کاهش سن روسپیگری به 15 سال خبر می‌دهد و خاطرنشان می‌سازد که روسپیگری بین زنان متأهل بیشتر از مجردهاست. اما از این هم تعجب‌آورتر آن است که 11 درصد روسپیان شهر تهران بااطلاع همسرانشان دست به روسپیگری می‌زنند.

بعضاً معتقدند که گسترش روابط جنسی ریشه در عوامل بسی بسیار پیچیده فرهنگی، روانی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارد. هم‌اکنون مردم ایران از طریق رسانه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی با جهان در ارتباط‌اند. بسیاری دست به تقلید آنچه می‌بینند می‌زنند. مضاف به راین، گسترش روابط جنسی یک پدیده جهانی ست که همراه است با افزایش طلاق و تعویق ازدواج و رواج شیوه‌های جدیدی از زندگی بیگانه با راه و روش و سنت گذشته، چنانکه گویی حکومت دین دشمن آشتی‌ناپذیر غرایز انسانی، بخصوص غرایز جنسی نیست. زنان را از مردان با ابزار قهر و خشونت از یکدیگر جدا نساخته‌اند.

درست، نمی‌تواند نقش تکنولوژی و رسانه‌های ارتباطاتی را در هموار ساختن روابط جنسی نادیده گرفت. اما، جامعه ما یک جامعه دینی ست، جامعه‌ای ست که در آن عفاف و پاک‌دامنی اجباری ست. حجاب هم حفظ حیاست و هم "غیرت" و ناموس و آبرو. ما، اینجا از ارضای غرایز و روابطی سخن میرانیم که بیش از 35 است که غیرمجاز و تحت سرکوب بی‌امان قرار داشته است. در جوامع غربی انقلاب جنسی به وقوع پیوسته است، اما، نه در زیرزمین، نه مخفیانه، نه "یواشکی. " به همین دلیل ما حتی در مهروموم‌های 60 میلادی زمانی که انقلاب جنسی در آمریکا و اروپا به اوج خود رسید، شاهد انفجار روابط جنسی به عمق و گستردگی‌ای که در حکومت اسلامی رخ می‌دهد، نبوده‌ایم. چراکه روابط بین دختران و پسران، غیرمجاز، ممنوع و غدغن نبود.

انقلاب جنسی در آمریکا و کشورهای غربی با به بازار آمدن داروهای ضد آبستنی و درنتیجه رهایی زنان از یک‌بند و محدودیت طبیعی، آغاز گردید. درحالی‌که در حکومت اسلامی، همه آن‌هایی که ارتباط غیرمجاز جنسی برقرار می‌کنند مرتکب جرم می‌شوند. مورد تعقیب قرار می‌گیرند و به تنبیه و مجازات می‌رسند. در چنین شرایطی بس مخاطره انگیز و پرهزینه است که روابط نامشروع جنسی بین نسل‌هایی رشد و توسعه‌یافته است که در دامن حکومت اسلامی پرورش‌یافته‌اند. دختران و پسران در کودکستان‌ها، دبستان‌ها و دبیرستان‌هایی پرورش‌یافته‌اند که بر طبق شریعت اسلامی مدیریت‌شده و می‌شوند. شاید در پاسخ به این شور جنسی بوده است که چندی پیش حضرت ولایت از حوزه‌های علمیه خواست که طلبه‌ها را در مدارس مستقر سازند.

وقتی دین هم‌خوابه قدرت می‌شود، به ضرورت‌های مادی دنیای مدرن تن داده و بالاجبار خود را با شرایط موجود تطابق می‌دهد. چراکه حکومت دین، مثل همه حکومت‌های دیگر، هم به ابزار قهر و خشونت، محتاج است و هم به ابزار محاسبات و اطلاعات، صنعت و تکنولوژی. حکومت دین در استفاده از ابزار و آلات مدرن هیچ شک و تردیدی به خود راه نمی‌دهد. اما وقتی به افراد بشر و حق‌وحقوق و آزادی‌های انسان می‌رسند به دوران بدوی بازمی‌گردد و به انسان همچون حیوانی می‌نگرد که اگر از بیرون طبق قوانین و احکام الهی هدایت نشود، هرگز اهلی و رام نشود.غرایز طبیعی انسان، به‌ویژه غریزه آزادی، مادر همه غرایز، انسان را سرکش و عصیان زده می‌کند و بنیان حکومت دین را می‌لرزاند. این است که حکومت دین از آغازین لحظات ظهورش بر مسند قدرت، به سرکوب غرایز طبیعی انسانی پرداخته است، غرایزی که هم‌اکنون در زیرزمین، در میان جوانان در حال انفجار است. انفجار روابط جنسی انفجاری‌ست از درون، بدون سروصدا. اما، آن لحظه که به بیرون درز کند، بنیان نظام ولایت را سخت در هم فروکوبد. درنتیجه اگر بگوییم که برقراری روابط غیرمجاز جنسی بازتابنده اراده‌ای ست معطوف به آزادی، سخنی به‌گزاف نگفته‌ایم، انفجار روابط جنسی در زیرزمین مقدمه رهایی جامعه‌ست از یوغ دین و مظهر آن فقاهت.

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

روشنگری لازم

مقالاتی که از دگراندیشان و هم‌اندیشان در سامانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) درج می‌شوند، تنها برای آگاهی‌رسانی، ترویج رواداری و نهادینه کردن چندگرائی در فرهنگ سیاسی کشورمان می‌باشد و حزب هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای آنان ندارد. مقالات می‌توانند با نظرگاه‌های حزب هم‌خوانی نداشته باشند. سامانه حزب در انتخاب مقالات آزاد است.

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…